Лип
18
Пн
Виступ професора кафедри математики Плацида Дзівінського
Лип 18 all-day

18 липня 1894 р. – відбувся виступ професора кафедри математики Плацида Дзівінського на педагогічному конгресі з доповіддю «Політехнічна і гуманітарна освіта».

Народився Костянтин Борисович Карандєєв
Лип 18 all-day

18 липня 1907 р. – народився Костянтин Борисович Карандєєв
Костянтин Карандєєв – професор кафедри електровимірювальних приладів. У 1944–1948 роках був деканом електротехнічного і згодом радіотехнічного факультетів. У 1944–1957 роках завідував кафедрою електровимірювальних приладів. Під його керівництвом на кафедрі організовано ряд навчальних та науково-дослідних лабораторій. У 1949 році затверджений у вченому званні професора кафедри. У 1951 році першим у Львівському політехнічному інституті захистив докторську дисертацію. Головні його праці присвячені теорії розрахунку вимірювальних схем з напівпровідниковими випрямлячами, теорії і застосування мостових схем, іншим питанням вимірювальної техніки і автоматики. Створив школу наукових кадрів електровимірників. Опублікував 80 наукових праць.

Сер
1
Пн
Народився Домінік Зброжек
Сер 1 all-day

Домінік Зброжек (народився 1 серпня 1832 року)  – професор геодезії та сферичної астрономії. У 1871 році призначений професором і очолив найдавнішу в Україні кафедру геодезії і сферичної астрономії Технічної академії у Львові (з 1877 р. – Політехнічна школа). Обирався ректором Львівської політехнічної школи у 1888–1989 навчальному році. Засновник і перший керівник астрономічної обсерваторії і метеостанції у Політехніці. Перший у Політехнічній школі почав читати лекції із сферичної астрономії (1886 р.), створив першу «Нівелірну мережу» міста Львова. Автор п’ятнадцяти наукових праць та навчальних посібників з геодезії, порівняльних обчислень, метеорології тощо. Керував топографічними роботами у Жовкві, Золочеві, Тарнові, Коломиї, Калуші, Перемишлі, Саноку, Ярославі, Ряшеві та Галичі. Створив перший план Галича із зображенням рельєфу горизонталями, за яким вдалося знайти історичний центр міста 

Сер
4
Чт
Народився Стефан Нементовський
Сер 4 all-day

Стефан Домінік Нементовський (народився 4 серпня 1866 року) – професор загальної хімії. У 1892 році був призначений надзвичайним професором і завідувачем кафедри загальної та аналітичної хімії у Львівській політехнічній школі. Ректор у 1900–1901, 1908–1909 роках. Протягом сорокалітньої діяльності у Львівській політехніці вів дослідження у галузі органічної хімії. Разом з асистентами виконав у своїй лабораторії ряд важливих синтезів, збагатив органічну хімію новими зразками речовин. Найважливіші результати досліджень – відкриття акрилової кислоти та ії похідних, а також – високомплексних гетероциклічних систем. Опублікував 50 наукових праць.

Сер
16
Вт
Народився Владислав Войтан
Сер 16 all-day

Владислав Войтан (народився 16 серпня 1876 року) – професор кафедри геодезії. Учень Вацлава Ласки та Северина Відта. Був асистентом та першим ад’юнктом кафедри геодезії у Львівській політехнічній школі. У 1921 році очолив кафедру геодезії ІІ. Автор наукових праць і підручників з геодезії.