Лип
10
Нд
Народився Віктор Якович Прохоренко
Лип 10 all-day

10 липня 1937 р. – народився Віктор Якович Прохоренко
Віктор Прохоренко – професор кафедри прикладної фізики та наноматеріалознавства. У 1984 році після захисту докторської дисертації, здобув учений ступінь доктора технічних наук, а в 1985 році обраний на посаду завідувача кафедри фізики металів і матеріалознавства Львівського політехнічного інституту. У 1987 році затверджений у вченому званні професора цієї ж кафедри. У галузі навчально-методичної роботи створив тлумачні словники, посібники, видав практикум з фізики металів, опублікував 230 наукових праць, у тому числі чотири монографії, одержав десять авторських свідоцтв на винаходи.

Лип
12
Вт
Народився Віктор Якович Фінковський
Лип 12 all-day

12 липня 1913 р. – народився Віктор Якович Фінковський
Віктор Фінковський – професор кафедри фотограмметрії. Із серпня 1966 року працював на посаді професора аерофотогеодезії Львівського політехнічного інституту. У 1967–1986 роках був завідувачем тієї ж кафедри. З ним пов’язаний новий етап в розвитку фотограмметрії – не лише у Львівській політехніці, а і в Україні. Він став засновником наукової школи в галузі фотограмметрії, аерофотознімання, прикладної фотограмметрії, наземного фототеодолітного знімання, автоматизації фотограмметричних процесів. Професора В. Я. Фінковського було нагороджено медалями ВДНГ СРСР за розроблення і впровадження нових автоматизованих та дистанційних технологій у виробничу діяльність підприємств Міністерства кольорової металургії СРСР.

Лип
15
Пт
Студентські будівельні загони вийшли на вузівські новобудови
Лип 15 all-day

15 липня 1970 р. – студентські будівельні загони Львівського політехнічного інституту вийшли на вузівські новобудови, щоб допомогти будівельникам здати в експлуатацію пускові об’єкти 1970 року.

Лип
16
Сб
Роалд Хофман побував у Львівській політехніці
Лип 16 all-day

16 липня 2009 р. – в рамках неофіційного візиту у Львівській політехніці побував лауреат Нобелівської премії, відомий американський хімік Роалд Хофман.

Лип
17
Нд
Народився Стефан Владислав Брила
Лип 17 all-day

17 липня 1886 р. – народився Стефан Владислав Брила
Стефан Брила – професор кафедри будови мостів. Видатний учень професора М. Тульє. З 1921 року викладав будівництво мостів, у цьому ж році призначений звичайним професором і завідувачем другої кафедри будови мостів. С. Брила – піонер зварювального виробництва. З 1934 р. працював у Варшавській політехніці. Спроектував чимало конструкцій, зокрема – перший в світі шляховий міст, споруджений способом зварювання на ріці Слудва під Ловічем. Автор близько 150 наукових праць, у тому числі – і в галузі статики будівлі та інженерного будівництва. Перший у світі опрацював засади зварювання стальних конструкцій.