Кві
29
Пн
Народився Григорій Денисенко
Кві 29 all-day

29 квітня 1919 року народився Г. І. Денисенко –професор, ректор Львівського політехнічного інституту у 1963–1971 роках. Йому належить важливий внесок у розвиток теорії електротехніки і електричних мереж. На основі його робіт створено наукову школу електроенергетиків на енергетичному й електромеханічному факультетах. Як ректор сприяв створенню нових навчальних лабораторій, корпусів і гуртожитків. У 1971 р. він був призначений ректором Київського політехнічного інституту.

Народився Микола Максимович
Кві 29 all-day

29 квітня 1915 року народився М. Г. Максимович – професор кафедри теоретичної та загальної електротехніки, ректор Львівського політехнічного інституту у 1953–1963 роках. Опублікував понад 30 наукових праць. У 1963 р. призначений ректором Львівського державного університету ім. І. Франка.

Тра
1
Ср
Народився Григорій Аксельруд
Тра 1 all-day

1 травня 1919 року народився Г. А. Аксельруд – професор кафедри процесів та апаратів хімічного виробництва. У 1969–1987 роках був завідувачем кафедри процесів і апаратів хімічного виробництва. У 1987–1995 роках працював професором на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології. Розробляв методи моделювання і розрахунків масообмінної апаратури в системі тверде тіло – рідина. Створив та очолював у 1965–1987 роках наукову школу з напряму «Масообмін у системах з твердою фазою». На основі теоретичних положень розробив ряд технологічних процесів та методів їх інтенсифікації, які впроваджено у промислове виробництво.

Тра
5
Нд
Ярослав Яцків отримав звання почесний Doctor Honoris Causa
Тра 5 all-day

5 травня 2005 р. відбулося засідання Вченої ради університету, на якому звання почесний Doctor Honoris Causa отримав колишній випускник Львівського політехнічного інституту, академік НАН України, директор головної астрономічної обсерваторії України, видатний вчений в галузі астрономії, космічної геодинаміки та космічних досліджень Ярослав Яцків.

Тра
7
Вт
Відкриття Пам’ятного знака львівським політехнікам
Тра 7 all-day

7 травня 1976 р. – відбулося відкриття Пам’ятного знака львівським політехнікам, полеглим у роки Другої світової війни, створений викладачами кафедри живопису і рисунку Б. В. Поповичем, І. Ю. Хміляром та Я. Ю. Скрентовичем.