Січ
8
Пн
Відкриття 1 навчального корпусу
Січ 8 all-day

У 1966 році вступив до ладу новий аудиторний корпус, що дістав назву першого навчального. Керівником проекту став доцент кафедри архітектурного проектування Р. М. Липка.

Січ
9
Вт
Народився Степан Посацький
Січ 9 all-day

9 січня 1911 р. народився Степан Львович Посацький – український науковець, педагог.

У Львівському політехнічному інституті почав працювати з 1949 р. на посаді асистента кафедри нарисної геометрії і графіки. У 1950 р. обійняв посаду старшого викладача цієї ж кафедри, а з жовтня 1952 р. – старшого викладача кафедри опору матеріалів. У 1961 р. Степану Посацькому присвоєно вчене звання доцента кафедри опору матеріалів, а у 1971 р. – професора

Упродовж 1964–1976 рр. виконував обов`язки декана загальнотехнічного факультету. З 1966 р. по 1971 р. – завідувача кафедри опору матеріалів. На кафедрі під його керівництвом виконувалися госпдоговірні науково-дослідні роботи на замовлення Львівського автобусного заводу, заводів «Автонавантажувач» та «Львівсільмаш», спрямовані на зниження металомісткості автотранспортних машин і механізмів. Нагороджений багатьма грамотами.

Автор єдиного на той час підручника „Опір матеріалів” для студентів загально-технічних факультетів, який вийшов 1963 р., друге видання – у 1973 р., написаного українською мовою, в якому вперше застосована міжнародна система одиниць.

Помер у 1985 р. у Львові, похований на Личаківському кладовищі.

Джерело: https://ntsh.org/content/stepan-posackiy

Народився Степан ПосацькийНародився Степан ПосацькийНародився Степан Посацький

Січ
13
Сб
Освячення відновленої могили Ю. Медведського
Січ 13 all-day

З нагоди 75-річчя від дня смерті Ю. Медведського у 1992 році відбулося освячення відновленої могили вченого.

Політехнічна школа отримує назву Львівська політехніка
Січ 13 all-day

13 січня 1921 р. Вища політехнічна школа у Львові, згідно розпорядження Міністра віровизнань та народної освіти Польщі отримує назву «Львівська політехніка». 28 грудня 1920 р. Ректорат Вищої політехнічної школи звернувся до Міністерства віровизнань та народної освіти Польщі щодо зміни назви навчального закладу. Розпорядження міністерства зачитано на Сенаті Львівської політехніки 18 лютого 1921 р.

 Копія листа Міністерства віровизнань та народної освіти Польщі до Ректорату Львівської політехніки зберігається в Музеї історії Львівської політехніки.

Політехнічна школа отримує назву Львівська політехніка

Оригінал – ДАЛО. Ф.27. Оп. 3. Т.1. Спр. 6.

Січ
15
Пн
Вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал
Січ 15 all-day

15 січня 2011 р. – вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал. У Львівській політехніці за ініціативи Асоціації випускників відновили традицію проведення Зимових балів, яка існувала до 1939 р.  Основною метою балу стала низка доброчинних акцій. Кошти, отримані за продані лоти,спрямовано на соціальні стипендії студентам сиротам. Відзначено меценатів року, які підтримували талановиту молодь університету. Детальніше: http://audytoriya.lpnu.ua/wp-content/uploads/2016/09/Aud_2011_02_web.pdf .

Вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал Вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал Вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал Вперше за багато десятиліть в Актовому залі головного корпусу Львівської політехніки відбувся Зимовий бал